Kuo skiriasi baltas auksas nuo balto padengtu rodžiu?

Kuo skiriasi baltas auksas nuo balto padengtu rodžiu?

70% pirkėjų, įsigijančių pas mus vestuvinius ar sužadėtuvių žiedus, kitus papuošalus, juos renkasi iš balto aukso. Jeigu mūsų tėvai ir seneliai žinojo tik vienos spalvos auksą - raudoną, kitaip vadinamą „rusišku“, dabar jis daug mažiau populiarus. 

Tiesa, tik baltas auksas irgi gali būti dvejopas. Todėl kai užduodame klausimą, kokį auksą rinksitės - baltą ar baltą padengtą rodžiu, daugelis pasimeta. Kuo tai skiriasi? Bandome paaiškinti. 

Kas yra baltas auksas?

Aukso spalva priklauso nuo priemaišų, esančių jame. Aukso praba rodo, kiek gryno aukso gramų yra kilograme lydinio. Pavyzdžiui, 585 aukso praba reiškia, kad bendrame lydinyje gryno aukso bus 585 gramai. O kas sudaro likusį svorį? Įvairūs cheminiai elementai, kurie sutvirtina metalą (auksas yra labai minkštas) ir keičia jo spalvą. Tad aukso vertė priklauso tik nuo prabos, bet ne nuo spalvos. Baltas, geltonas ar raudonas auksas kainuoja lygiai tiek pat! 

Kodėl rodžiuojama?

Kai jau pasirenkama baltą auksą, kitas žingsnis yra nuspręsti ar jums tinka lydinio išgauta balta spalva ar norite baltą auksą papildomai padengti rodžiu arba kitaip tariant - rodžiuoti. 

Rodis - tai metalas, kuris metalų biržoje yra dar brangesnis už auksą. Jis turi ledinį, baltą atspalvį, kuris itin gerai spindi, jo šaltas baltas atspalvis labai gerai išskiria deimanto žėrėjimą ir priduoda deimantui baltumo. Todėl papuošalas (dažniausiai vestuvinis ar sužadėtuvių žiedas), kuris papildomai rodžiuotas, bus dar baltesnis ir labiau spindės. Gražu? Vieniems taip, kitiems ne. 

Jeigu lyginsite sudėjus baltą auksą ir rodžiuotą baltą auksą, plika akimi matosi, kad pastarasis yra baltesnis. 

Vienas dalykas - rodžiu padengiamas tik paviršius, todėl jeigu papuošalas dėvimas dažnai - rodis apsitrina ir netenka to ledinio atspalvio ir po truputi pradeda išlįsti šampaninės spalvos baltas auksas, kuris būna apačioje. Tai yra natūrali dėvėjimo pasekmė. Todėl nenustebkite, kad po metų ar dviejų teks iš naujo rodžiuoti. 

„Fashion Gold“ vestuvinių žiedų, įsigytų šiame salone, pakartotiniam padengimui rodžiu taiko 50% nuolaidą ir kainuoja 10 eur vienam žiedu, tačiau jau nešiotus žiedus iš pradžių reikia atnaujingti ir tik tada dengti rodžiu, todėl prie rodžiavimo dažnai prisideda ir atnaujinimo mokestis.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code