Kaip pasirinkti tinkamo dydžio žiedus?

Kaip pasirinkti tinkamo dydžio žiedus?

Vestuviniai žiedai – vienas daugiausiai dėmesio reikalaujančių dalykų planuojant vestuves. Svarbu ne tik žiedo dizainas, inkrustuoti brangakmeniai, bet ir papuošalo dydis. Per mažas ar per didelis žiedas pareikalaus papildomų išlaidų taisymui, o juk planuojant vestuves norisi sutaupyti. Tad šįkart išsamiau pasakojame apie tai, kaip reikėtų rinktis žiedą, kad jis tiktų idealiai.

 

Kai žiedas netinkamas...

 

Esama tam tikrų požymių, pagal kuriuos galima tvirtai spręsti, kad žiedas nėra tinkamo dydžio. Dažnai nutinka taip, kad pora atvyksta ieškoti žiedų, pamato jiems tinkamus, vieną kartą pasimatuoja ir, nusprendę, kad papuošalas tinka, iškart jį perka. Jei panešiojus papuošalą kelias savaites nejuntamas joks diskomfortas, tuomet jis iš tiesų yra tinkamas.

 

Žmogaus pirštų dydis labai minimaliai, bet kinta kas valandą, todėl yra labai sunku idealiai nustatyti geriausią žiedo dydį: šiandien nešiojamas žiedas, rytojaus dieną gali pasirodyti kiek laisvas, arba priešingai, šiek tiek spausti. Tačiau „Fashion Gold“ salonuose daugelio žiedų dydį galima koreguoti (kai kurių nepavyksta dėl išskirtinių dizaino sprendimų, tačiau apie tai visuomet juvelyras praneša iš anksto). Be to, matuojant piršto dydį, reikia nepamiršti pamatuoti ir sąnarį (kartais jo apimtis didesnė negu pačio piršto). Su juostele pamatuotos skirtingos piršto vietos leis tiksliau išsirinkti tinkamiausią žiedo dydį, kuris bus patogus tiek nešioti, tiek prireikus ir nusimauti. Tai ypač galioja renkantis vestuvinius žiedus. Juk vestuviniai žiedai – tai papuošalas, kuris pirštą puošia visą gyvenimą, tad pirmoji taisyklė, kuria vertėtų vadovautis – neskubėti pirkti.

 

Kaip tinkamai išmatuoti piršto dydį?

 

Savo piršto dydį galima nustatyti ir namų sąlygomis. Viskas, ko prireiks – tai plonas siūlas arba juostelė, liniuotė ir žymeklis. Juostelė neturi būti labai ilga – užteks 5 centimetrų. Apvyniokite ją aplink bevardį pirštą ties žiedo mūvėjimo vieta. Tą vietą, kur juostelės galai susikirs ir sudarys gražų pilną ratą, pažymėkite žymekliu.

 

Norėdami sužinoti savo piršto dydį, išmatuokite atstumą nuo juostelės pradžios iki pažymėtos vietos ir suraskite dydžių lentelėje Jūsų gautus matmenis atitinkančius skaičius. Jei tokiu žiedo matavimu abejojate, galite kreiptis į „Fashion Gold“ juvelyrus. Jie pasirūpins, kad pasirinkti vestuviniai žiedai tiktų Jūsų pirštams tobulai.

 

Taip pat vertėtų akcentuoti, kad renkantis žiedus, net ir žinant dydį, naudinga atvykti pasimatuoti papuošalo kelis kartus. Geriausia tai padaryti skirtingu paros metu – ryte, dieną ir vakarop. Ryte pirštai dažniausiai būna šiek tiek patinę, vakare – atvirkščiai. Žiedas, kuris ryte tinka idealiai, vakare gali būti per laisvas. Būtent dėl šios priežasties negalima pirkti žiedo pasimatavus jį vos vieną kartą.

 

Sužadėtuvių žiedo matavimas

 

Jei renkate žiedą mylimai merginai, tinka labai panašūs matavimo būdai. Tikėtina, kad Jūsų draugė turi nors vieną dažnai mūvimą žiedą. Vienas iš būdų nustatyti jo dydį – naudojantis juostele. Šiuo atveju reikėtų išmatuoti žiedo lankelio ilgį. Kitas būdas – pačiam pasimatuoti žiedą ir pasižymėti, iki kurios vietos jis užsimovė. Nukeliavus pas juvelyrą nustatyti dydį bus galima paėmus bet kurį žiedo pavyzdį.

Nepriklausomai nuo to, ar reikalingi sužadėtuvių, ar vestuvių žiedai, renkant juos pirmiausia reikėtų išsiaiškinti tikslų dydį ir tik po to svarstyti kokį metalą ir dizainą rinktis. Išvenkite žiedo dydžio taisymų išlaidų – tegul papuošalas tinka iš pirmo karto.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code