Trumpas žiedo su deimantu pasirinkimo gidas

Trumpas žiedo su deimantu pasirinkimo gidas

Žiedai su deimantais – prabangi ir elegantiška dovana, kurią verta įteikti ne tik prašant mylimosios rankos, bet ir vestuvių metinių, vaiko gimimo, jubiliejaus ar kita svarbia proga. Tačiau kaip išsirinkti tinkamą, kai pasirinkimo galimybės tokios didelės? Išskyrėme kelis patarimus, leisiančius ne tik greičiau įvertinti žiedų su deimantais kokybę, bet ir lengviau išrinkti tinkamiausią papuošalą.

 

Į ką reikia atkreipti dėmesį?

 

  1.        Brilianto spalvą (briliantų spalvos gali būti nuo bespalvės iki geltonos). Briliantų kainos taip pat skiriasi, rekomenduojame rinktis briliantą, turintį H(W) – baltos spalvos (taip pat rekomenduojami G, F, E, D).
  2.        Brilianto svarumas. Tai – intarpai (dėmės), kurie susidaro brilianto viduje. Tai gali būti anglis arba įtrūkimai. Intarpams šiuo metu yra daugiau negu 52 pavadinimai, pavyzdžiui, adata, debesys, juodas taškas ir pan. Svarbu atsiminti, kad kuo daugiau intarpų arba dėmių tuo mažiau briliantas žėri, kadangi atspindėti šviesą trukdo būtent intarpai. Rekomenduojama rinktis briliantą, kurio svarumas būtų SI1 (small inclutions) ir aukštesnis (VS 1-2, VVS 1-2, IF, LC).
  3.        Deimanto formą ir išpjovimą. Kalbant apie deimantų specifiką, galima išskirti kelis pagrindinius reikšmingus kriterijus: deimanto pjūvį, briaunavimą ir simetriją. Būtent nuo pjūvio ir briaunavimo ir simetrijos ypatybių priklauso tai, kaip brangakmenis atspindės šviesą. Dėl šios priežasties renkantis žiedą su deimantu, pirmiausia reikėtų atsižvelgti ne į karatų skaičių, kuris nurodo deimanto svorį, o į natūralų švytėjimą ir brangakmenio teisingai išlaikytą formą – proporcijas. Kreivai apdirbtas deimantas paprasčiausiai nespindi.

 

Žiedas su apvaliu (angl. round) briliantu

Tai – viena populiariausių deimanto formų. Tokie žiedai su deimantais elegantiškai papuošia mylimos moters ranką tiek sužadėtuvių, tiek vestuvių metinių proga. Deimantai gali smarkiai skirtis dydžiu. Pavyzdžiui, į lankelį gali būti inkrustuojami smulkesni briliantai, centrinis akmuo gali būti didesnis briliantas, o aplink – mažesni. Žiedai su didesniu apvaliu deimantu yra labai populiarūs.

 

Žiedas su Princesės (angl. princess cut) formos briliantu

Princesės formos deimantas – tai keturkampės formos deimantas, taip pat priskiriamas prie populiariausių, visuomet madingų formų. Žieduose galite pastebėti ir smulkius briliantus, ir viena eile sudėtų, ir specifinę formą sudarančių deimančiukų seriją. Žiedai su princesės formos deimantais taip pat puikiai tinka ir sužadėtuvių proga, ir norint pasveikinti mylimą moterį su garbiu jubiliejumi.

 

Žiedas su ovalios (angl. oval) formos deimantu

Ovali deimanto forma labiau vertinama tų, kurios mėgsta klasiką, tačiau nenori susitapatinti su pilkąja mase, siekia iš jos išsiskirti. Žiedas su ovalo formos deimantu – elegantiškas, atspindintis šviesą visomis vaivorykštės spalvomis. Populiarumu jis apvalaus deimanto nepranoksta, tačiau tikrai leidžia moteriai jaustis išskirtine.

 

Kiti pasirinkimo kriterijai

 

Žiedai su deimantais dėmesį traukia ne tik dėl brilianto formos ar spindesio. Nemažai reikšmės turi ir kitos ypatybės. Tai – brilianto spalva, lankelio formos ypatybės, papildomos lankelio dekoracijos. Pateikiame dar kelis niuansus, kurie padės įvertinti žiedus:

 

  •          Deimantas paprastai yra bespalvis. Tačiau galima rasti ir melsvą, gelsvą, pilką brangakmenį. Brilianto atspalvis priklauso nuo to, kokių priemaišų yra kristalo gardelėje. Spalva suteikia išskirtinumo. Norintiems išrinkti kažką paprasto, saikingo, kuklaus, siūlome labiau orientuotis į deimanto formą. Jei domina ryškesnės spalvos, vietoj deimanto siūlome rinktis spalvotus brangakmenius.
  •          Lankelio forma ir dekoracijos pasižymi įvairove. Lankelis gali būti plonas ir siauras, sudarytas iš dviejų juostelių, dekoruotas mažomis deimantų akutėmis. Žiedai su deimantais gali būti itin puošnūs ar visai minimalistiniai. Pasirinkimas šiuo atveju priklauso nuo to, ką moteris mėgsta: puošnumą, ekstravaganciją ar eleganciją, minimalizmą ir paprastumą.

 

Žiedas, papuoštas deimantu, nėra standartinė dovana mylimajai, tačiau juk retos ir netradicinės dovanos džiugina labiau. Rinkdami žiedelį, atsižvelkite į savo finansines galimybes ir mylimosios pomėgius, susijusius su papuošalais. Tai leis lengviau išrinkti ne tik deimanto formą, bet ir patį žiedą.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code