Kaip išsirinkti žiedų dydį?

Juvelyrikos salonuose akys raibsta nuo įspūdingų žiedelių su brangakmeniais: vestuviniai žiedai, sužadėtuvių žiedai, prabanga alsuojantys žiedai su perlu, juoduoju perlu, žiedai su ypatingą elegancija spinduliuojančiais briliantais ar spalvotais brangakmeniais. Regis, dizaino pasirinkimas yra vienas iš didžiausių galvos skausmų, mat esant tokiai pasiūlai atrasti tą vienintelį gana sudėtinga. Bet ne mažiau svarbus dalykas ir tas, kokio dydžio žiedas reikalingas. Jei papuošalą perkate ne sau, žiedo dydis gali irgi būti keblokas sprendimas. Tad pateikiame vertingų patarimų, kaip galite nustatyti žiedo dydį, kokie dydžiai yra mūsų šalyje bei kitose ir ką reikia žinoti renkant žiedą sužadėtuvėms ar vestuvėms.

Kaip sužinoti žiedo dydį?

Jei žiedą perkate sau, jo dydį sužinoti bus lengviausia – tiesiog matuokitės ir atraskite tą, kuris tiks idealiausiai.

Jei turite žiedą, kuris jums puikiai tinka, tuomet sužinoti jūsų nešiojamo papuošalo dydį yra irgi lengva – išmatuokite jo vidinį skersmenį ir žinosite, koks aksesuaro dydis. Šiuo atveju labai svarbus preciziškas tikslumas!

Jei žiedą renkate kitam asmeniui ir nežinote žiedo dydžio, yra keli būdai, kaip sužinoti. Žinoma, lengviausia paklausti, bet dažnu atveju tokia dovana yra staigmena, tad šis variantas netiks.

Gana paprasta būdas – jei turite galimybę prieiti prie merginos nešiojamų papuošalų, pamatuokite, koks yra jos dažnai nešiojamo žiedo vidinis skersmuo. Kad būtų užtikrinčiau, galite pamatuoti ant savo piršto - pažiūrėkite, ant kurio tiks.

Jei žiedo, kurio skersmenį galite išmatuoti nėra, reikėtų matuoti piršto apimtį ir tada apskaičiuoti, koks žiedo skersmuo. Paimkite siūlą, apvyniokite juo pirštą (tik nespauskite!) ir pažymėkite siūlo susikirtimo vietą. Liniuote išmatuokite atkarpos atstumą nuo vieno susikirtimo taško iki kito milimetrais ir gautą skaičių dalinkite iš 3,14 – sužinosite, koks žiedo skersmuo turi būti.

Dar vienas variantas, kaip nustatyti žiedo dydį, – į juvelyrikos saloną nuneškite merginos nešiojamą žiedą ir jums pasakys, kokio dydžio papuošalo reikia žvalgytis.

Daugeliu atvejų nereikėtų baimintis, jei bus šiokia tokia paklaida, nes daugumos žiedų dydį galima koreguoti. Bet ne visų... Šiame kontekste turėtume paminėti žiedus su spalvotais brangakmeniais bei daugelio simpatijas užkariavusias deimantines juosteles, kurių dažnu atveju didinti arba mažinti nerekomenduojama.

Sužadėtuvių žiedas: kaip nustatyti žiedo dydį?

Piršlybų žiedelis yra vienas iš svarbiausių pirkinių jūsų gyvenime. Pirkti tokiai progai žiedą yra bene sunkiausia, mat tai paprastai būna staigmena ir vyras jį turi įsigyti be „modelio“, t. y. be merginos, kuriai jis skirtas. Kur kas lengviau, jei galite pamatuoti būsimos sužadėtinės piršto apimtį ir paskaičiuoti pagal aukščiau minėtą formulę, kokio žiedo dydžio reikia. Nors sunkiai tikėtina, kad tai pavyktų kažkaip padaryti slapčia. Dar paprastesnis variantas, jei galite jai nepastebėjus paimti kokį nors jos nešiojamą žiedą, – pagal jį juvelyras pasakys, kokio dydžio žiedas reikalingas. Arba galite pamatuoti ir pats – tiksliai išmatuokite vidinį žiedo skersmenį. Šiuo atveju turėkite omenyje, kad labai svarbu, ant kurio piršto žiedą mergina nešioja, kadangi net to paties piršto, pavyzdžiui, bevardžio, apimtis ant kairės ir ant dešinės rankos gali skirtis.

Tarp piršlybų žiedų labai populiarūs žiedai su deimantais, žiedai su briliantais, taip pat deimantinės juostelės ar žiedai su spalvotais brangakmeniais. Svarbu renkantis įsitikinti, ar papuošalą tikrai bus galima prireikus sumažinti arba padidinti. Paprastai spalvotus brangakmenius turinys žiedai nedidinami ir nemažinami, kebliau yra ir su deimantinėmis juostelėmis – didinti galima tik tada, kai žiedo viduje numatytas papildomas plotis.

Populiarūs sužadėtuvių žiedai

Svarbu ne tik tai, kad žiedo dydis tiktų, bet ir paties žiedo dizainas, medžiagos, iš kurių jis pagamintas. Tarp dažniausiai perkamų neabejotinai yra sužadėtuvėms skirti žiedai su perlais, žiedai su deimantu. Spalvas mėgstanti dama bus sužavėta, jei ant jos bevardžio pirštelio atsidurs žiedas su smaragdu arba akį traukiantis su rubinu, viliojantis sodriu raudoniu. Atskirai verta paminėti ir žiedus su safyrais – pastarųjų mėlis atrodo pasakiškai, negana to, turi itin gražią simboliką, labai tinkančią sužadėtuvėms. Melsva, melsvai žalsva spalva vilioja ir žiedas su akvamarinu, o švelniomis violetinėmis svajomis apgaubia įspūdingas sužadėtuvių žiedelis su ametistu.

Vestuviniai žiedai: platus pasirinkimas

Rinktis vestuvinių žiedelių paprastai būsimieji jaunavedžiai keliauja kartu, žiedus matuojasi, todėl išsirinkti tinkamiausią dydį kur kas lengviau, palyginti su piršlybų žiedo pasirinkimu.

Tiesa, šį tą reikia žinoti. Jei renkatės platų vestuvinį žiedelį arba tokį, kuris turi komforto zoną, reikia numatyti, jog jų dydis matuojamas naudojant kitą matavimo sistemą. Tad jei žinote savo dydį, nepirkite plataus arba komforto zoną turinčio žiedo aklai – būtinai matuokitės.

Egzistuoja tarptautiniai žiedų dydžiai

Jei planuojate žiedą pirkti ne Lietuvoje, o užsienyje (ar fizinėje parduotuvėje, ar internetu), o galbūt atvirkščiai, gyvenate užsienyje, bet žiedelį norite įsigyti juvelyrikos salone Lietuvoje, tikslinga žinoti, jog dydžiai bus nurodomi kitaip nei mūsų šalyje. Paminėsime kelis populiariausius ir primename, jog nežinant, kokio konkrečiai dydžio žiedas nešiojamas, reikia išmatuoti jo skersmenį milimetrais (tik vidinę dalį!).

·        Skersmuo – 14,1 mm. Tokio žiedo perimetras bus 44,1 mm. Dydis Lietuvoje, taip pat Vokietijoje, Rusijoje, NVS šalyse bus 14, Didžiojoje Britanijoje ir Australijoje dydis nurodomas F raide, jei pirksite žiedelį JAV ar Kanadoje, dairykitės 3 dydžio, o jei planuojate įsigyti Kinijoje, Japonijoje, tai tokio dydžio bus nurodytas kaip 4.

·        Skersmuo – 14,9 mm, o perimetras – 46,7 mm. Tokių žiedų dydžiai Lietuvoje, Vokietijoje bus 15, o štai Didžiojoje Britanijoje, Australijoje – H ½, JAV bei Kanadoje bus pažymėta 4 dydžiu, Japonijoje, Kinijoje – 7.

·        Skersmuo – 16,1 mm, o perimetras – 50,6 mm. Lietuvoje, Vokietijoje tokio žiedo dydis yra 16, Didžiojoje Britanijoje, Australijoje – L. Jei pirksite žiedą Kanadoje ar JAV, tai aktualus bus dydis 5 ½.

·        Skersmuo – 16,9 mm, perimetras – 53,2 mm. Lietuvoje bei Vokietijoje tokio žiedo dydis bus 17. Jei pirksite Australijoje ar Didžiojoje Britanijoje, jums reikės dydžio N, JAV, Kanadoje – dydžio 6 ½, o Kinijoje ar Japonijoje – 13 dydžio.

·        Skersmuo 18,2 mm, perimetras – 57,1 mm. Mūsų šalyje, taip pat Vokietijoje tokio žiedo dydis bus 18. Perkantys Didžiojoje Britanijoje, Australijoje turėtų ieškoti žiedo, kurio dydis nurodytas kaip Q, JAV, Kanadoje jų dydžiai bus nurodyti 8, o jei pirksite Kinijoje, Japonijoje, jums bus reikalingas 16 dydžio.

·        Skersmuo – 18,9 mm. Tokio žiedo perimetras bus 59,3 mm. Dydis Lietuvoje, taip pat Vokietijoje bus 19, jei pirksite žiedą JAV ar Kanadoje, dairykitės 9 dydžio, o jei planuojate įsigyti Kinijoje, Japonijoje, tai tokio dydžio žiedelis bus nurodytas kaip 18.

·        Skersmuo – 19,8, o perimetras – 62,3 mm. Tokio žiedo dydis Lietuvoje, Vokietijoje bus nurodytas 20, o štai Didžiojoje Britanijoje, Australijoje – T ½, JAV bei Kanadoje bus pažymėta 10 dydžiu, Japonijoje, Kinijoje – 20.

·        Skersmuo – 21,1 mm, o perimetras – 66,2 mm. Lietuvoje, Vokietijoje tokio žiedo dydis yra 21. Jei pirksite žiedą Kanadoje ar JAV, tai aktualus bus dydis 11 ½, Kinijoje, Japonijoje – 24.

·        Skersmuo – 22,3 mm, perimetras – 70,2 mm. Lietuvoje bei Vokietijoje tokių žiedų dydis bus 22. Jei pirksite Australijoje ar Didžiojoje Britanijoje, jums reikės dydžio Z+1, JAV, Kanadoje – dydžio 13, o Kinijoje ar Japonijoje – 27.

Populiariausias žiedo dydis Lietuvoje

Atskirai išskirkime žiedą, kurio dydis Lietuvoje yra 16,5, mat tai – populiariausias pasirinkimas. Didžiojoje Britanijoje, Australijoje jo dydis bus M, JAV bei Kanadoje bus pažymėta 6 dydžiu, Japonijoje, Kinijoje – 12.

Share this post