Patarimai, kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedą

Anksčiau svarbiausia poros gyvenimo šventė buvo vestuvės, tačiau jau kuris laikas stiprėja ir sužadėtuvių reikšmė. Damos šio momento ypatingai laukia, o vyrų nervų ląstelėms sužadėtuvės neretai tampa tikrų tikriausiu išbandymu. Bene ilgiausiai trunka sužadėtuvių žiedų apžvalga, vertinimas ir to vienintelio žiedo paieška. Bet be jo niekaip neišsiversi, nes sužadėtuvių žiedas, užmaunamas ant bevardžio piršto, yra kertinis šios progos elementas. Galime tik pasidžiaugti, kad rinkoje tokių žiedelių spektras neįtikėtinai platus, bet tai kartais gali apsunkinti pasirinkimo procesą.

Poroms sužadėtuvės ypatinga šventė, kurios metu jie nusprendžia toliau eiti bendru gyvenimo keliu ir visą gyvenimą praleisti drauge. Kaip minėjome, šios dienos planavimas vyrams dažniausiai prasideda kiek anksčiau. Tokiai svarbiai progai išrinkti žiedą gali būti sudėtinga: dažnai vis neišeina apsispręsti, kiek jam reikėtų skirti lėšų, ar reikalingas žiedas su deimantu, ar su kitokiu papuošimu.

Tad pateikiame patarimų, kurie padės žingsnis po žingsnio padės išrinkti žiedą, kuris būsimą sužadėtinę tikrai nustebins.

 

1. Numatykite biudžetą

Kiek nusprendėte išleisti sužadėtuvių žiedui? Daugelis teigia, kad biudžetas nėra pagrindinis kriterijus renkant sužadėtuvių žiedą. Visgi norėdami sutaupyti ne tik pinigų, bet ir nemažai brangaus laiko, turėtumėte įvertinti savo finansines galimybes.

Nusistatykite bent apytikslę sumą, kurią norėtumėte / galėtumėte skirti sužadėtuvių žiedui. Žinodami ribas galėsite susiaurinti paiešką ir lengviau bei greičiau išrinksite sužadėtinei tinkamą papuošalą.

Tiesa, biudžeto kontekste svarbu paminėti ir norą šiek tiek sutaupyti. Visgi tai daryti kokybės sąskaita nerekomenduojama, tad jei sužadėtuvių žiedas įtartinai pigus, džiaugtis neskubėkite – galite įsigyti žiedą su netikru arba patobulintu akmenuku. Štai kodėl žiedelius, ypač su brangakmeniais, verta pirkti tik iš patikimų ir rinkoje tvirtas pozicijas bei klientų simpatijas užsitarnavusių pardavėjų.

Dar vienas patarimas – nemanykite, kad brangakmeniu puoštas auksinis žiedas bus labai brangus. Pasitelkę sumanumą galite nemažai sutaupyti. Pavyzdžiui, jei norite žiedelio su deimantu, rinkitės ne apvalų briliantą, bet kitos formos deimantą – šis prabangus akmuo bus bent trečdaliu pigesnis.

 

2. Išsirinkite briliantą

Nusistatę biudžetą galite pradėti svarstyti apie briliantą. Jis žiedui suteikia išskirtinumo ir grožio, todėl dovanojamas sužadėtuvių žiedas su deimantu jūsų širdies draugei padarys tikrai malonų įspūdį.

Pristatome esminius skirtumus, kuriuos įvertinę nuspręsite, koks briliantas jums labiausiai tinka.

 

Forma

Atkreipkite dėmesį į formą. Galite rinktis iš įvairių: apvalios, ovalios, stačiakampio ir kitų.

Turėkite omenyje, kad apvalios formos brangakmenių, turinčių 57–58 briaunas, gauti be galo sunku, be to, juos formuojant prarandama daug brangakmenio svorio, todėl jų kaina didesnė maždaug 30 proc. Būtent tokie brangakmeniai pelno briliantų pavadinimą. Verta paminėti ir tai, kad tokios formos briliantai nepaprastai gražiai atspindi šviesą.

Visgi jei norite, kad žiedas kainuotų kiek mažiau, bet būtų puoštas deimantu, rinkitės kitų formų akmenukus, pavyzdžiui: kvadrato (angl. priness), stačiakampio (angl. emerald shape), kvadrato arba stačiakampio su nukirstais kampais (angl. assher or radiant shape), markizės (angl. marquise shape), širdelės formos (angl. hearts shape) ar kt.


Spalva

Briliantų spalvos varijuoja nuo baltos (bespalvės) iki turinčios geltono atspalvio. Didžiausią vertę turi skaidrūs (bespalviai), visiškai geltono atspalvio neturintys briliantai.


Švarumas

Briliantai taip pat skirtingai vertinami pagal jų švarumą, kuris nustatomas pagal tai, kiek brangakmenyje yra įskilimų ir įbrėžimų, intarpų – jie matuojami apie 52 skirtingais rodikliais. Pažeidimai gali būti matomi ir plika akimi, tad rinkitės akmenį, kurio švarumas siekia iki S12.


Briaunavimas

Šis rodiklis nusako, kaip briliantas yra išpjautas ir nušlifuotas bei kiek šviesos jis atspindi. Kuo aukštesnis šlifavimo lygis, tuo briliantas labiau švyti atspindėdamas šviesą.

 

Dydis

Rinkdamiesi briliantą nepamirškite įvertinti ir norimą jo dydį. Tačiau nepamirškite, kad žiedas su deimantu, pasižyminčiu įspūdingais matmenimis, nebūtinai yra prabangesnis ir brangesnis. Tai nusako kitos brangakmenio savybės.

 

Įstatymas

Būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kaip briliantas įstatytas. Tik itin aukšto lygio juvelyrai gali tinkamai jį įstatyti, kad jis neiškristų.

 

3. Pasirinkite žiedo modelį

Svarstydami, kaip išsirinkti žiedą, būtinai apgalvokite modelį. Išsirinkę brilianto savybes galite pamąstyti, kuris žiedo modelis su juo derėtų labiausiai, o galbūt norėsite žiedo su kitais akmenukais. Pristatome galimus sužadėtuvių žiedų pasirinkimus.

 

·         Klasikinis. Šio modelio sužadėtuvių  žiedas yra plonas, ant jo pritvirtinamas vienas pasirinktas briliantas.

·         ModernusToks sužadėtuvių žiedas gali būti įvairių pločių, o svarbiausia – jis gali būti puošiamas ne tik vienu briliantu, bet ir kitomis papildomomis puošybos detalėmis (pavyzdžiui, briliantų linija iš abiejų pusių).

·         Halo. Tai neeiliniai žiedai, kurių centrinį briliantą dar puošia kiti maži deimantai. Jie sudėti ratu taip, kad vizualiai padarytų centrinį akmenį didesniu. 

·         Deimantinė juostelė. Tokio žiedo lanką juosia inkrustuoti briliantai.

·         Su spalvotais brangakmeniais. Sužadėtuvių žiedas gali būti dekoruotas mėlynuoju safyru (keli pavyzdžiai – princesės Dianos žiedas, papuošalas, dovanotas Napoleono Žozefinai) arba žaliu smaragdu, raudonu rubinu.

Ši brangakmenių trijulė sužadėtuvių žiedams irgi labai dažnas pasirinkimas. Sužadėtuvių žiedui jie suteikia solidumo, rafinuotumo, moterims labai patinka. Negana to, tiek safyrai, tiek smaragdai ar rubinai siejami su meile, ištikimybe, jie saugo šeimos židinį, gali apsaugoti nuo neigiamų emocijų, pykčių, jie stiprina pasitikėjimą savimi, traukia džiaugsmą, laimę, sėkmę. Tad sužadėtuvių žiedai su šiais brangakmeniais bus tobulas pasirinkimas tokia proga.

·         Žiedas, pagamintas pagal individualu užsakymą. Taikant šiuolaikines technologijas galima pagaminti bet kurią detalę, kuri atspindėtų Jūsų individualumą.

 

Akivaizdu, kad rinktis tikrai yra iš ko. Kad būtų paprasčiau, tiesiog įvertinkite poreikius, apgalvokite, kas derėtų prie merginos įvaizdžio.

 

4. Pasirinkite aukso spalvą

Sužadėtuvių žiedų dizainas priklauso ir nuo to, kokia aukso spalva. Toks žiedas su deimantu ar kitu brangakmeniu gali būti nulietas iš raudono, balto ar geltono aukso, kitų metalų.

Jau kurį laiką populiariausių gretose puikuojasi įstabiai spindintys, labai elegantiškai ir prabangiai atrodantys baltos spalvos sužadėtuvių žiedai, kurie taip pat skirstomi į du tipus: šiltesnio atspalvio šampaninė balta (tikroji aukso spalva) bei šaltesnio – ledinė (tikras baltas auksas, padengtas rodžiu).

Renkantis tai, iš kokios spalvos metalo žiedas bus pagamintas, labai svarbu apsvarstyti ir tokį aspektą, kad mergina gali būti kokiam nors metalui alergiška. Tai gali būti ir auksas – tokiu atveju jūsų akiratyje turėtų atsidurti sužadėtuvių žiedai, pavyzdžiui, iš sidabro ar platinos. Minėti metalai šiems žiedeliams irgi labai tinka – žavi estetika, baltos spalvos elegancija.

Renkantis spalvą verta skirti dėmesio ir patyrinėti, kokia dominuoja jos papuošalų spalva.

 

5. Pasirinkite sužadėtuvių žiedo dydį

Renkantis sužadėtuvių žiedą vienas iš sunkiausių aspektų neretai būna dydžio pasirinkimas. Sutikite, pirkti sužadėtuvių žiedą be merginos tikrai sudėtinga, o jos į pagalbą pasikviesti juk neįmanoma.

Tad kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedą ir atitaikyti dydį?

Tinkamo sužadėtuvių žiedo dydžio pasirinkimas yra paskutinis, bet ne mažiau svarbus žingsnis. Jeigu nesate tikri, kokius žiedus nešioja jūsų būsima sužadėtinė, galite pabandyti slapčia patikrinti kito ant to paties piršto nešiojamo žiedo dydį. Papuošalą galite pridėti prie liniuotės ir nufotografuoti.

Dar vienas variantas, kai svarbus žiedo dydis, – į pagalbą galite pasitelkti būsimos sužadėtinės mamą, sesę, geriausią draugę ar kitą asmenį, kuris ją puikiai pažįsta ir galėtų jums suteikti tokią informaciją.

Tiesa, atminkite, jog dauguma juvelyrikos salonų didina arba mažina sužadėtuvių žiedus nemokamai, tad nebijokite klysti. Žinoma, reikėtų dar renkantis žiedą pasitikslinti, ar jo dydį galės pakoreguoti nemokamai bei ar pasirinkto modelio sužadėtuvių žiedą galima koreguoti.

 

Rinkdamiesi žiedą visada galvokite apie tai, kas galėtų patikti jūsų merginai. Kai kurioms labiau patiks kuklesnis žiedas su deimantu, o kitoms atvirkščiai – labiau išsiskiriantis, originalesnis. Visgi ją norite maloniai nustebinti, todėl žiedas turi atitikti mylimos moters norus ir net gyvenimo būdą.

Patariame atkreipti dėmesį į merginos rankinuko dizainą, batus, aprangos stilių – tai daug pasako apie jos pomėgius ir tai, kokio dizaino aksesuarams teikia prioritetą.

  

 

Share this post