Sužadėtuvių žiedų dovanojimo pradžia: kaip buvo anksčiau ir kaip yra dabar?

Sužadėtuvių žiedų dovanojimo pradžia: kaip buvo anksčiau ir kaip yra dabar?

Kodėl peršantis merginoms dovanojami sužadėtuvių žiedai, atrodo, aišku. Juk šis papuošalas yra meilės ir pasižadėjimo simbolis. Tačiau ar žinote kur ir kaip prasidėjo sužadėtuvių žiedo dovanojimo tradicija? Kuo tai skiriasi nuo dabartinių piršlybų? Kviečiame susipažinti su piršlybų proceso ir sužadėtuvių žiedų istorija bei palyginti tai su dabartimi.

Nuo ko tai prasidėjo?

Bendrai kalbant, sužadėtuvės nėra tik pasižadėjimas susituokti. Lygiai taip pat tai yra tam tikras laikotarpis, besitęsiantis nuo sužadėtuvių momento iki vestuvių ceremonijos. Anksčiau šis laikotarpis buvo laikomas tarsi poros išbandymu. Šiandien tai labiau laikas, skirtas suplanuoti vestuvių šventei.

Teorijų, kaip atsirado tradicija dovanoti sužadėtuvių žiedą, yra visokių. Vieni tiki, kad pati sužadėtuvių tradicija kilo tik 1215 metais, popiežiaus Inoceto III dėka, kuris nutarė, kad apie santuoką reikia pranešti viešai ir iš anksto. Todėl išleido įstatymą, kad vyrai norintys kurti šeimą ir tuoktis, privalo merginai padovanoti žiedą ir išlaukti tam tikrą laiką. Taip šį laikotarpį įteisino bažnyčia, o sužadėtuvių žiedai buvo įsipareigojimo ir artėjančios santuokos viešas įrodymas, tačiau tuo metu jie galėjo būti patys paprasčiausi, pagaminti iš netauraus metalo. Prabangieji žiedai buvo prieinami tik aukštuomenei.

Anksčiau merginos rankos vyras prašyti eidavo jos tėvo, tikėdamasis jo palaiminimo ir sutikimo, tik tuomet lemtingąjį klausimą užduodavo išrinktajai. Taip buvo iki tol, kol moterys tapo lygiavertėmis visuomenės narėmis. Šiandien už šį žingsnį atsakomybę neša pati mergina.

Iki tol sužadėtuvių žiedai nebuvo labai gausiai dekoruoti, o žiedas su brangakmeniu simbolinę prasmę įgavo po to, kai Šventosios Romos imperatorius Maksimilianas I 1477 metais prašydamas išrinktosios rankos jai padovanojo žiedą su deimantais. Manoma, kad jis buvo pirmasis, pradėjęs tokio tipo sužadėtuvių žiedo tradiciją.

Skirtumai, panašumai bei kiti įdomūs faktai

 • Anksčiau pasižadėjimą tuoktis ir tvirtą meilės ryšį simbolizavo ne žiedai, o grandinėlės ir apyrankės. Būtent nuo jų formos ir kilo žiedo tradicija. Apvalios, nenutrūkstamos formos papuošalas simbolizuoja gyvenimo ratą, judėjimą ir amžinybę.

 • Anksčiau sužadėtuvių žiedas taip pat reiškė ne tik pasižadėjimą gyventi kartu ir kurti šeimą, bet taip pat ir įrodymu, kad vyras yra finansiškai pasiruošęs išlaikyti būsimą šeimą. Kartu su žiedu mergina gaudavo ir auksinių monetų maišelį – kaip vyro finansinės galios įrodymą.

 • Sužadėtuvių žiedai ilgą laiką buvo neįperkami vargingesniems, todėl buvo laikomi tik pasiturintiems priklausiančia privilegija. O šiandien Amerikoje šis papuošalas turėtų atsieiti mažiausiai 3 mėnesio atlyginimo sumą. Taigi, simbolinis finansinės vyro galios įrodymas vis dar išliko aktualus. Vertėtų paminėti, kad 3 mėnesių atlyginimo sumą kainuojančio sužadėtuvių žiedo tradicija – marketingo triukas.

 • Kad santuoka būtų oficialiai patvirtinta, tuoktis bažnyčioje buvo privaloma, o šiandien vis populiarėja civilinė santuoka metrikacijos skyriuje.

 • Priklaupimo ant kelio ritualas taip pat atsirado ne šiaip sau. Tradicija atėjo iš viduramžių laikų, kuomet riteriai priklaupdavo ant kelio priešais savo valdovą, taip parodydami pagarbą ir lojalumą. Taip pat priklaupti ant kelio buvo įprasta religinėse apeigose, tad tradicija peršantis priklaupti išliko iki šių dienų.

Šiandien kalbant apie sužadėtuves, jaunuoliai skatinami būti originaliais, pirštis netradicinėse vietose, ieškoti neįprastai atrodančio žiedo, taip stengiantis nustebinti išrinktąją. Bažnyčioje tuoktis nebėra privaloma, tačiau prabangaus sužadėtuvių žiedo su deimantu tradicija išliko. Visgi, kaip jis atrodys, iš kokio bus metalo bei kaip vyras turėtų pasipiršti, šiandien priklauso tik nuo jo. Vieni siekia palaikyti tradicijas, kiti ieško netradicinių sprendimų.

1 Komentarai

  • Avatar
   Treat Assignment Help
   Kov 12, 2020

   Management Assignment Help has been offered by Treat Assignment Help to all the universities in World. Our experts are dedicated to provide all kind of management assignment services to the students in order to get a good career hike in management. We have 24/7 Customer live support where you can discuss about your troubles with our specialized writers. We pioneer the Law Assignment Writing Help due to the flair and subject expertise of our pool of writers who promise to deliver 100% plagiarism free papers.

Komentaras

* Vardas:
* El. paštas (Nepublikuojamas)
   Svetainė: Svetainės adresas su http://)
* Komentaras:
Saugumo kodas