Žiedo nusidėvėjimas: ar tai – mūvėjimo pabaiga?

Žiedo nusidėvėjimas: ar tai – mūvėjimo pabaiga?

Vestuviniai žiedai – tai, ką išsirinkti dažnai yra nelengva. Norima ne tik gražaus, bet ir ilgaamžio meilę simbolizuojančio papuošalo. Pastaruoju metu žmonės vis labiau akcentuoja žiedo nusidėvėjimą. Apie tai, kada žiedas nusidėvi natūraliai, kuo nuo natūralaus nusidėvėjimo skiriasi mechaniniai pažeidimai ir kada papuošalą vertėtų atnaujinti, komentuoja specialistai.

 

Braižymuisi atsparaus metalo nėra

 

„Fashion Gold“ specialistai pirmiausia nori pabrėžti, kad nesvarbu, kokį bepasirinktumėte žiedą, po kiek laiko jo paviršius susibraižys. Kai papuošalas dėvimas kasdien, smulkūs paviršiaus pokyčiai yra visiškai natūralus procesas. Auksas, sidabras, platina – visi šie taurieji metalai yra gana minkšti, elastingi. Tad tai, kad vos po kelių savaičių dėvėjimo ant žiedo paviršiaus pastebėsite įbrėžimus, neturėtų stebinti.

 

Žiedai iš minkštų metalų gaminami ne be priežasties. Būtent ši savybė leidžia suformuoti įvairesnes formas – nuo plonų iki storesnių, tarpusavyje nesusijungiančių žiedo lankelių. Taip pat minkštumas suteikia galimybių lengviau inkrustuoti deimantus ir kitus brangakmenius.

 

Žinoma, papuošalus reikėtų saugoti nuo didesnių pažeidimų. Tačiau žiedo paviršiaus trintis į odą, audinius padeda jam natūraliai nusipoliruoti. Ilgainiui žiedas „susiguli“ ir vėl atrodo dailiai. Tai, kad ant papuošalo paviršiaus išryškėjo įbrėžimų ir jis prarado pradinę išvaizdą, nereiškia, jog baigėsi mūvėjimo laikotarpis. Specialistai rekomenduoja šį papuošalą nešioti mažiausiai trejus metus, kad būtų galima patiems stebėti, kaip papuošalaspoliruojasi, o įbrėžimai vis smulkėja, kol galų gale lieka nepastebimi. Nesusidarykite klaidingos nuomonės – nesvarbu, kokios prabos metalas, natūralus dėvėjimasis yra neišvengiamas.

 

Kaip atpažinti mechaninius pažeidimus?

Vertėtų akcentuoti tai, kaip skirtingi metalai yra veikiami aplinkos veiksnių ir pabrėžti mechaninių žiedo pažeidimų tikimybę. Taip pat pastebėti vertėtų ir tai, kad sidabras yra stipriau veikiamas aplinkos veiksnių – jam būdingas pajuodavimas, atsirandantis dėl cheminės reakcijos su ore esančiais sieros junginiais.

 

Kalbant apie mechaninius pažeidimus, šie atsirasti gali taip pat netikėtai. Dažnai nutinka taip, kad žmonės tiesiog nepastebi savo žalingų įpročių, kurie gali paveikti ir šiek tiek deformuoti papuošalo paviršių. Kaip pavyzdį galima pateikti nervingus įpročius – raktų laikymas, jų sukimas ant pirštų ar barškinimas pirštais į stalą. Kuo platesnis žiedo paviršius, tuo lengviau jį gali paveikti įvairūs netyčiniai, nesąmoningai atliekami veiksmai. Mechaniniai pažeidimai yra gilesni ir ryškesni, tačiau ilgainiui jie taip pat nusipoliruoja.

Kada žiedą reikėtų atnaujinti?

Jei vis dėlto manote, kad Jūsų žiedai jau nebetinkami mūvėti ir juos reikėtų atnaujinti, pravers žinoti kelis dalykus. Natūralus žiedo nusidėvėjimas nėra priskiriamas prie garantinių sąlygų. Taigi, tokiu atveju restauracijos paslauga yra mokama. Jei po trejų metų mūvėjimo žiedo lankelio paviršiuje pastebite pernelyg daug mechaninių pažeidimų, akivaizdžiai gadinančių estetinį papuošalo vaizdą, atneškite jį juvelyrui. Tačiau nepamirškite, kad atnaujintas žiedelis ir vėl iš naujo dėvėsis.

Komentaras

* Vardas:
* El. poaštas (Nepublikuojamas)
   Svetainė: Svetainės adresas su http://)
* Komentaras:
Saugumo kodas