Trys auksiniai sužadėtuvių žiedų atspalviai: kurį rinktis?

Trys auksiniai sužadėtuvių žiedų atspalviai: kurį rinktis?

Svarstant apie sužadėtuves paprastai iškyla daugybė neaiškumų ir svarbių klausimų. Streso sukelia ne tik noras pasipiršti taip, kad antroji puselė būtų sužavėta, ištartų lemiamą „taip“ su didžiausia šypsena, bet ir žiedo pasirinkimas. Patys populiariausi yra auksiniai sužadėtuvių žiedai. Tačiau rinkimasis tarp skirtingų spalvų ir modelių daugeliui gali asocijuotis su chaosu. Išspręsti galvosūkį padės metalų ir brangiųjų akmenų atspalvių išmanymas.

 

Pagrindiniai sužadėtuvių žiedų tipai

 

Visus auksinius sužadėtuvių žiedus pagal metalo spalvą galima suskirstyti į tris dideles grupes:

 

     1.  Klasikiniai balto metalo. Baltos spalvos sužadėtuvių žiedai išlieka populiariausiais. Spalva išgaunama maišant auksą su sidabru. Tokie žiedai turi du atspalvius – šampaninį (tai – šiltesnis atspalvis, tikro balto aukso spalvos) ir ledinį (šaltas atspalvis, turintis spalvą). Ledinį atspalvį galima išgauti papildomai padengiant tauriuoju metalu rodžiu, kuris kainuoja kelis kartus daugiau negu auksas, bet yra atsparesnis įbrėžimams. Rodis suteikia žiedui šaltesnį, baltą atspalvį dėl to briliantai atrodo dar baltesni. Kaip ir visi žiedai, per ilgą laiką ir rodžiu padengtas žiedas nusitrins, tad rekomenduojama kartą į du metus nuvykti pas juvelyrą naujam rodžio padengimui.
     2.  Vintažiniai gelsvi. Jie puikiai tinka mėgstantiems unikalumą ir senovinius papuošalus. Tokie žiedai buvo labai populiarūs įvairiais istoriniais laikotarpiais, ypatingai – karalienės Viktorijos eroje. Iš čia galima semtis įkvėpimo net ir galvojant, kokių įdomių detalių galėtų turėti auksiniai sužadėtuvių žiedai. Keli pavyzdžiai:  išgraviruoti akrostichai (užšifruotos žinutės), gyvatėlės, simbolizuojančios išmintį, gėlės (rožės reiškia „nepamiršk meilės“, lelijos – „pažadas“).
     3.  Saviti, originalūs rausvi arba kitaip raudono aukso žiedai. Šie žiedai sparčiai populiarėja, tampa vis madingesni, pasirenkami net įžymybių. Rausvo metalo spalva atsiranda dėl vario, kuris susimaišo su auksu. Neįprastas šiltas atspalvis, savitas senoviškumas maloniai traukia akį ir yra puiki alternatyva norintiems kažko naujo.

 

Taip pat galima rinktis ir spalvotų kombinacijų žiedą – pavyzdžiui, vienokio atspalvio lanką derinti su kitokios spalvos karūnėle, puošta brangakmeniu. Baltas metalas ypač tinka norintiems pabrėžti brangakmenio spalvą. Šalto atspalvio spalvoti brangakmeniai (mėlyno ar violetinio safyro, ametisto, smaragdo) labai derinasi su šalto atspalvio metalais, pavyzdžiui, minėtu baltu auksu. Auksiniai sužadėtuvių žiedai gali būti papuošti ir šiltesnio atspalvio brangakmeniu (rubinu, granatu, citrinu). Tam puikiai tiks šiltesnio atspalvio metalai – geltonas arba raudonas auksas.

 

Ką dar apsvarstyti prieš renkantis žiedą?

 

Labai svarbu, kad gerai suprastumėte damos skonį, žinotumėte, kokio stiliaus ar kokios spalvos drabužius ji dažniausiai dėvi. Apgalvokite, kokius papuošalus ji renkasi kiekvieną dieną: ar tai yra masyvūs, akį traukiantys papuošalai, o galbūt nepamenate paskutinio karto, kada savo išrinktąją matėte su kokiu nors aksesuaru? Rinkdamiesi sužadėtuvių žiedą taip pat nepamirškite ir lietuviškų ar jūsų šeimų tradicijų. Įvertinę tokius niuansus, tobulą žiedą piršlyboms atrasite išties lengvai.

Komentaras

* Vardas:
* El. poaštas (Nepublikuojamas)
   Svetainė: Svetainės adresas su http://)
* Komentaras:
Saugumo kodas