5 žingsniai, padėsiantys išrinkti sužadėtuvių žiedą

5 žingsniai, padėsiantys išrinkti sužadėtuvių žiedą

Poroms sužadėtuvės būna ypatinga šventė, kurios metu ji nusprendžia toliau eiti bendru gyvenimo keliu. Tačiau šios dienos planavimas vyrams dažniausiai prasideda kiek anksčiau. Tokiai svarbiai progai išrinkti žiedą gali būti sudėtinga: dažnai vis neišeina apsispręsti, kiek žiedui reikėtų skirti lėšų, ar reikalingas žiedas su deimantu, ar su kitokiu papuošimu. Tad pateikiame patarimų, kurie žingsnis po žingsnio padės išrinkti žiedą, kuris būsimą sužadėtinę tikrai nustebins.

 

1. Numatykite biudžetą

Daugelis teigia, kad biudžetas nėra pagrindinis kriterijus renkant sužadėtuvių žiedą. Visgi norėdami sutaupyti ne tik pinigų, bet ir nemažai brangaus laiko, turėtumėte įvertinti savo finansines galimybes. Nusistatykite bent apytikslę sumą, už kurią norėtumėte įsigyti žiedą. Žinodami ribas galėsite susiaurinti paiešką ir lengviau bei greičiau išrinksite sužadėtinei tinkamą papuošalą.

 

2. Išsirinkite briliantą

Nusistatę biudžetą galite pradėti svarstyti apie briliantą. Jis žiedui suteikia išskirtinumo ir grožio, todėl dovanojamas žiedas su deimantu jūsų širdies draugei padarys tikrai malonų įspūdį. Pristatome esminius skirtumus, kuriuos įvertinę galite išsirinkti briliantą.

 

Forma. Galite rinktis iš įvairių formų: apvalios, ovalios, stačiakampio ir kitų. Turėkite omenyje, kad apvalios formos brangakmenių gauti be galo sunku, be to, juos formuojant prarandama daug brangakmenio svorio, todėl jų kaina didesnė.


Spalva. Briliantų spalvos varijuoja nuo baltos (bespalvės) iki turinčios geltono atspalvio. Didžiausią vertę turi skaidrūs (bespalviai), visiškai geltono atspalvio neturintys briliantai.


Švarumas. Briliantai taip pat skirtingai vertinami pagal jų švarumą, kuris nustatomas pagal tai, kiek brangakmenyje yra įskilimų ir įbrėžimų, intarpų – jie matuojami apie 52 skirtingais rodikliais. Pažeidimai gali būti matomi ir plika akimi, tad rinkitės akmenį, kurio švarumas siekia iki S12.


Briaunavimas. Šis rodiklis nusako, kaip briliantas yra išpjautas ir nušlifuotas bei kiek šviesos jis atspindi. Kuo aukštesnis šlifavimo lygis, tuo briliantas labiau švyti atspindėdamas šviesą.

 

Rinkdamiesi briliantą nepamirškite įvertinti ir norimą jo dydį. Tačiau nepamirškite, kad žiedas su deimantu, pasižyminčiu įspūdingais matmenimis, nebūtinai yra prabangesnis. Tai nusako kitos brangakmenio savybės. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kaip briliantas įstatytas. Tik meistriškiausi juvelyrai gali tinkamai jį įstatyti, kad jis neiškristų.

 

3. Pasirinkite žiedo modelį

Išsirinkę brilianto savybes galite apgalvoti, kuris žiedo modelis su juo derėtų labiausiai. Pristatome galimus pasirinkimus.

 

Klasikinis. Šio modelio žiedas yra plonas, ant jo pritvirtinamas vienas pasirinktas briliantas.


ModernusToks žiedas gali būti įvairių pločių, o svarbiausia – jis gali būti puošiamas ne tik vienu briliantu, bet ir kitomis papildomomis puošybos detalėmis (pavyzdžiui, briliantų linija iš abiejų pusių).


Halo. Tai neeiliniai žiedai, kurių centrinį briliantą dar puošia kiti maži deimantai. Jie sudėti ratu taip, kad vizualiai padarytų centrinį akmenį didesniu. 

Deimantinė juostelė. Tokio žiedo lanką juosia inkrustuoti briliantai.


Su spalvotais brangakmeniais. Žiedas gali būti dekoruotas mėlynuoju safyru (keli pavyzdžiai – princesės Dianos žiedas, papuošalas, dovanotas Napoleono Žozefinai) arba žaliu smaragdu, raudonu rubinu.


Žiedas, pagamintas pagal individualu užsakymą. Taikant šiuolaikines technologijas galima pagaminti bet kurią detalę, kuri atspindėtų Jūsų individualumą.

 

Akivaizdu, kad rinktis tikrai yra iš ko. Kad būtų paprasčiau, tiesiog įvertinkite poreikius, apgalvokite, kas derėtų prie merginos įvaizdžio.

 

4. Pasirinkite žiedo spalvą

Žiedas su deimantu gali būti nulietas iš raudonojo, baltojo ar geltonojo aukso, kitų metalų. Jau ilgą laiką populiariausi išlieka baltos spalvos žiedai, kurie taip pat skirstomi į du tipus: šiltesnio atspalvio šampaninė balta (tikroji aukso spalva) bei šaltesnio – ledinė (tikras baltas auksas, padengtas rodžiu) .

 

5. Pasirinkite žiedo dydį

Tinkamo žiedo dydžio pasirinkimas yra paskutinis, bet ne mažiau svarbus žingsnis. Jeigu nesate tikri, kokius žiedus nešioja jūsų būsima sužadėtinė, galite pabandyti slapčia patikrinti kito ant to paties piršto nešiojamo žiedo dydį. Papuošalą galite pridėti prie liniuotės ir nufotografuoti. Dauguma juvelyrikos salonų didina arba mažina žiedus nemokamai, tad nebijokite klysti. Tiesiog įsitikinkite, kad pasirinkto modelio žiedą galima koreguoti.

 

Rinkdamiesi žiedą visada galvokite apie tai, kas galėtų patikti jūsų merginai. Kai kurioms labiau patiks kuklesnis žiedas su deimantu, o kitoms atvirkščiai – labiau išsiskiriantis, originalesnis. Visgi ją norite maloniai nustebinti, todėl žiedas turi atitikti mylimos moters norus ir net gyvenimo būdą. Patariame atkreipti dėmesį į merginos rankinuko dizainą, batus, aprangos stilių – tai daug pasako apie jos pomėgius.

Komentaras

* Vardas:
* El. paštas (Nepublikuojamas)
   Svetainė: Svetainės adresas su http://)
* Komentaras:
Saugumo kodas