Senovės prietarai apie vestuvinius žiedus: kas tebeaktualu?

Senovės prietarai apie vestuvinius žiedus: kas tebeaktualu?

Prietarai vienaip ar kitaip valdo mūsų veiksmus nuo seniausių laikų. Senovėje kiekvienas svarbus gyvenimo momentas pasižymėjo tam tikrais ritualais. Buvo tikima, kad nesilaikant savitų taisyklių užklups nesėkmės – ypatingai, jei nesilaikoma vestuvių papročių ir tradicijų. Visgi bėgant metams ir keičiantis žmonijos požiūriui prietarų svarba pasikeitė. Taigi, kuo vis dar tikima, o kas tapo nebeaktualu?

Paprastų žiedų tradicija

Senovėje tikėta, jog vestuviniai žiedai turėtų būti paprasti, tolygūs ir vienspalviai. Šiandien esama porų, kurios yra linkusios tęsti papročius, tačiau vis dažniau žiedų dizainas pasirenkamas ne pagal tai, kokios tradicijos vyrauja, o pagal tai, kas patinka patiems jaunavedžiams.

Žiedų pirkimas anksčiau buvo jaunikio pareiga

Viena iš seniausių vestuvių tradicijų taip pat susijusi su žiedo pirkimu. Anksčiau vestuvinius žiedus galėjo pirkti tik būsimasis vyras, nes manyta, jog būtent tai žada harmoningą ir laimingą šeiminį gyvenimą. Šiandien vestuviniai žiedai renkami ir perkami bendru abiejų jaunavedžių nutarimu.

Neišlikęs tuščios dėžutės prakeiksmas

Anksčiau buvo tikima, jog apsikeitus žiedais nei vienam iš jaunavedžių nederėtų paimti į rankas tuščios dėžutės – jį paimti privalo netekėjusi mergina ar nevedęs vaikinas iš artimųjų rato. Jei šią dėžutę paimdavo kuris iš jaunųjų, manyta, jog jam gresia nykus gyvenimas be meilės. Šis prietaras taip pat yra pamirštas.

Vis dar aktualūs prietarai

Nors ir yra galybė pamirštų prietarų, keletu vis dar plačiai tikima:

• Žiedų nešiojimo laikas. Šiandien tebėra tikima, jog vestuviniai žiedai turėtų būti nešiojami nuolatos. Tai saugo sutuoktinius nuo ligų, nerimo, pavydo bei kliūčių gyvenimo kelyje.

• Matavimasis. Vis dar tebeaktualus prietaras apie žiedų matavimąsi. Nei vienas iš jaunavedžių negali duoti pasimatuoti vestuvinio žiedo kitam žmogui. Tikima, kad tokiu būdu išnešama šeimyninė laimė. Todėl žiedai yra gaminami kiekvienam asmeniškai ir niekam neleidžiama jų matuotis.

• Žiedai iki vestuvių – kartu. Nuo pat senovės iki dabar tikima, jog abu žiedai iki ceremonijos turėtų būti kartu. Įdomu tai, kad anksčiau likus kelioms dienoms iki vestuvių jie buvo užšaldomi kartu – teigta, jog tai neša didelę laimę ir padeda išlaikyti darnius poros santykius iki gyvenimo pabaigos.

Kad ir kokie būtų vestuviniai prietarai, ar tikėti jais, ar ne, gali nuspręsti tik patys jaunavedžiai. Geriausia žvelgti į juos iš optimistinės pusės ir kurti šeimoje laimę, harmoniją patiems. Juk galų gale vestuviniai žiedai yra tikrų jausmų simbolis.

Raktažodžiai: vestuviniai žiedai

2 Komentarai

Komentaras

* Vardas:
* El. paštas (Nepublikuojamas)
   Svetainė: Svetainės adresas su http://)
* Komentaras:
Saugumo kodas