Perlai

PERLAI Ką žinome apie brangakmenius? Visiems žinoma, kad jie išgaunami apdirbant mineralus ar uolienas, o vėliau brangakmeniai panaudojami juvelyrikoje. O dabar pagalvokite - ar įmanoma, kad brangakmenis gamtoje susiformuotų taip, kad beveik nereikalautų apdirbimo, o žmonės galėtų netgi juos "auginti"? Taip, tai yra įmanoma....

PERLAI

Ką žinome apie brangakmenius? Visiems žinoma, kad jie išgaunami apdirbant mineralus ar uolienas, o vėliau brangakmeniai panaudojami juvelyrikoje. O dabar pagalvokite - ar įmanoma, kad brangakmenis gamtoje susiformuotų taip, kad beveik nereikalautų apdirbimo, o žmonės galėtų netgi juos "auginti"? Taip, tai yra įmanoma. Kalbame apie vieną iš geriausiai žinomų brangakmenių - perlą.

Perlai nuo seno moterų dėvimi įvairiomis progomis. Pasipuošę perlų vėriniu, apyranke ar auskarais galite atrodyti stilinga vakaro ledi ir kukli, elegantiška moteris. 

Jeigu nusprendėte pasipuošti juvelyrikos dirbiniu su perlais, mūsų parduotuvėje galite rasti Jums labiausiai tinkantį variantą. Siūlome dirbinius, kurie pabrėžia perlo išskirtinį grožį ir kuruos dėvint kiekviena moteris gali jaustis ypatinga. „Fashion Gold“ juvelyrikos namuose rasite visame pasaulyje vertinamus perlus iš Japonijos regiono (arba Akoya), Pietų jūros (arba Australian) ar Tahiti (arba juoduosius perlus).

Kas gi yra perlas ir kaip jis susiformuoja? Anksčiau žmonės kūrė įvairias teorijas apie šį brangakmenį. Buvo netgi manančių, kad jie yra moliuskų kiaušiniai.

Laikui bėgant buvo išsiaiškinta, kad perlai susidaro moliuskų kriauklėje dėl joje atsiradusio svetimkūnio (pavyzdžiui - smėlio kruopelės). Pajutęs jį, moliuskas pradeda gaminti medžiagą, kuria, sluoksnis po sluoksnio, gaubia minėtąjį svetimkūnį. Tokio proceso metu susiformuoja taip žmonių mėgstami perlai.

Perlai skirstomi į keletą rūšių. Brangiausi, žinoma, laukiniai (natūraliai patys susiformavę) perlai. Šie perlai skiriasi savo verte, atsižvelgiant į jų dydį, spalvą, formą, blizgumą bei paviršiaus defektu ir perlamutro storiu. 

Jei perlai gali skirtis dydžiu, tai koks gi būtų didžiausias visų laikų perlas? Perlas - milžinas atrastas XX amžiuje, o sveria jis šiek tiek daugiau nei 6 kg. Na, tikriausiai tokiu perlu pasipuošti jau nepavyktų, tačiau reikia pripažinti, kad tokį turėti norėtų kone kiekvienas. Žinoma, kartu su jį išauginusia kriaukle, kuri sveria apie 300 kg.

Tiesiog nuostabu, kas gali susiformuoti iš paprastos smėlio smiltelės, atsidūrusios laiku ir vietoje, tiesa?

Skaityti plačiau..