Įtraukianti deimantų istorija: iš kur jie atkeliavo?

Deimantai pasižymi ne tik stulbinančia estetika. Tai meilės, romantikos ir ilgaamžiškumo simbolis, jie atima žadą ir nepalieka abejingų. Tokie papuošalai kaip žiedai, pakabukai ar auskarai su briliantais tikrai paskatina minutėlei sustoti judriame pasaulyje ir pasinerti į tą magiją, kurią jie skleidžia.

Deimantų istorija – sudėtinga

Ar kada nors susimąstėte, iš kur atsirado šie kvapą užgniaužiantys brangakmeniai? Pasirodo, kad kadaise mažais kiekiais jų buvo randama Indijoje ir Brazilijoje. Kurį laiką indai manė, kad tai yra vieninteliai deimantų šaltiniai, tačiau jų kasyklos vieną dieną buvo išeikvotos, o ir Brazilijoje rasto nedidelio kiekio neužteko viso pasaulio poreikiams patenkinti.

Šiandien stambiausi deimantų išgavėjai – afrikiečiai. Net 65 % visų pasaulio brangakmenių tiekiami būtent iš šio žemyno. Vieną tokį 21.25 karatų brangakmenį 1867 m. suradę berniukas Erasmus net nenumanė, kokios vertės šis natūralus mineralas, todėl jį pardavė.

Siekiant atskleisti deimanto grožį, pirmiausia reikia jį nušlifuoti ir išdirbti. Todėl tokie aksesuarai kaip auskarai su briliantais atsirado tikrai ne iš karto. Beje, jau nuo seno manyta, kad šie patys rečiausi pasaulio brangakmeniai skleidžia ir nepaprastą energiją. Teigiama, jog juos įsigyti gali tik tyros širdies žmonės. Visgi yra daug legendų apie išlietą kraują bei mistišką pačių deimantų atsiradimą.

Pirmieji sužadėtuvių žiedai su deimantais

Žiedai kaip meilės ir įsipareigojimo simbolis naudojami tūkstančius metų. Senovėje jie buvo formuojami iš susukto vario ir pintų plaukų, nešiojami ant kairės rankos vidurinio piršto. Romėnai tikėjo, kad kelias į širdį veda būtent per šį pirštą. Tiesa, tai nebūtinai reiškė besąlygišką meilę, bet pasižadėjimą – tikrai.

Viduramžiais, Romos vyriausybės įsakymu, visos vestuvių ceremonijos privalėjo būti švenčiamos bažnyčioje. Žiedai tuo metu rodė ne tik ketinimus tuoktis, bet ir socialinę padėtį: puošnius ir prabangius buvo leista nešioti tik elitui.

Meilė ir deimantai šiandien

Apyrankės, pakabukai, grandinėlės, sąsagos ar auskarai su briliantais – prabangūs, todėl aukštuomenės pamėgti aksesuarai. Visgi jie tinka tiek kasdien, tiek iškilmingose šventėse. Jų skleidžiama energija tikrai gali patraukti dėmesį, o šiandien tai yra ir vienas iš meilės prisipažinimo simbolių.

Ne be reikalo deimantinis žiedas siejamas su romantika, meile ir pažadu visam gyvenimui. Tai – pats tvirčiausias ir brangiausias mineralas, kurio vertė bėgant laikui tik didėja (ko gero, todėl, kad jis puikiai atitinka meilės reikšmę).

Deimantai yra brangiausi mineralai visame pasaulyje. Dėl to tokie papuošalai kaip žiedai ar auskarai su briliantais – tai ne tik prabangos ar meilės simbolis, tai – savitos istorijos dalis. Išsirinkite iš plataus juvelyrikos salono Fashiongold.lt asortimento ir jauskitės išskirtiniais, arba įteikite tokią dovaną, kuri niekada neliks pamiršta.

Share this post