Vestuviniai žiedai – daugiau nei tik aksesuarai

Vestuvės – viena gražiausių gyvenimo švenčių, kurioje viena istorija užbaigiama ir prasideda visiškai nauja. Dvi širdys susijungia į vieną ir visam gyvenimui prisiekia mylėti viena kitą. Su vestuvėmis susiję daug papročių ir specialios atributikos, ne išimtis – esminis simbolis, žiedai. Be jokių abejonių, pastarieji yra tikros ir amžinos meilės ženklas, tačiau ką dar jie reiškia?

Religinės tradicijos

Vestuvinis žiedas įprastai mūvimas ant dešinės rankos bevardžio piršto, tačiau kartais, keliaujant į svečias šalis, galima jį pamatyti visai kitokioje pozicijoje. Neretai pagrindinę rolę čia sužaidžia religija, kuri ir „nustato”, kaip ir kur jis turėtų būti mūvimas. Tačiau tam yra ir kitas paaiškinimas. Vis dažniau šį aksesuarą galima pastebėti ir ant kairės rankos, o taip yra todėl, kad dar nuo senų laikų manyta, jog nuo kairės rankos bevardžio piršto tiesiai iki širdies tęsiasi „meilės arterija”.

Patikimumas

Ištikimybė ir pasitikėjimas yra vieni iš svarbiausių tvirtos santuokos pagrindų. Vestuviniai žiedai – puiki gynybinė siena kovojant prieš neištikimybės grėsmę, be to, tai labai aiškus įspėjimas apie šeiminę padėtį. Šis aksesuaras gali padėti tiek įveikti pagundas, tiek ugdyti pasitikėjimą. Žiedai puikiai parodo, kad poros nariai didžiuojasi vienas kitu, puoselėja santuoką, kuri jiems rūpi, o tai galima laikyti stabilių ir visaverčių santykių pagrindu.

Šeimos pavyzdys

Jeigu turite vaikų, greičiausiai sutiksite, kad vienas iš svarbiausių gyvenimo uždavinių yra auklėti juos dorais žmonėmis ir rodyti jiems tinkamą pavyzdį. Labai svarbu, kad vaikai matytų, kokiu keliu eina jų tėvai, mat šie ir tampa pagrindiniais jų mokytojais. Vestuviniai žiedai puikiai parodo, kokios yra šeimos vertybės. Vaikų akivaizdoje – tai stiprus šeimos modelio atspindys. Galbūt vieną dieną jie norės tokios pat santuokos ir šeimos, kurioje augo patys?

Priminimas

Praeityje įsižiebusi meilė, sutvirtinta vestuvių metu, padeda kurti naują gyvenimo etapą. Vestuvinis žiedas puikiai primena apie priimtus ir įvykdytus sprendimus, duotus pažadus ir įžadus, apie tą nepakartojamą dieną, apie tarpusavio ryšį. Jų tvirtumas atspindi santuokos ir šeimos vertybes. Vestuvių ceremonija baigsis, gėlės nuvys, bet štai šis simbolis visą gyvenimą primins apie meilę, pasirinkimus, o jo nešiojimas – apie besąlygišką pagarbą.

Be viso to, žiedas simbolizuoja nesibaigiančią, begalinę meilę, nes būtent tokia yra jo forma – apvali, neturinti nei pradžios, nei pabaigos, kitaip tariant – beribė. Tai matomas dvasinio ryšio ženklas, jungiantis dvi ištikimas širdis. Tai – tarsi antspaudas, padėtas amžiams.

Share this post